Grįžti atgal
6 dalių mokymų programa

Netobulų tėvų akademija: 6 dalių mokymų programa

6 nuotolinių susitikimų ciklas tėvams su psichologe Ieva Šuipe apie tėvų ramybę, vaiko jausmus ir elgesį, ryšio kūrimą, savivertę, ekranus ir kitus iššūkius, kylančius tėvams, auginantiems vaikus nuo 0 iki 10 metų.
Lekt. Ieva Šuipė
€99,00
INFORMUOJAME, KAD PROGRAMA ATŠAUKTA IR NEVYKS.
Dažniausiai tėvai ieško mokymų ar į specialistus kreipiasi tada, kai:
● Nesusitvarko su netinkamu, sudėtingu, keistu vaiko elgesiu ar reakcijomis;
● Patiems tėvams kyla daug pykčio, nerimo, bejėgystės, kaltės;
● Ieško patarimų, recepto, kaip užauginti sveiką, dorą žmogų, ir kartu siekia, kad jų tėvystė būtų lengvesnis etapas.


Stebuklingos piliulės, recepto tėvystėje, deja, nėra. Tačiau yra žinios, kurios gali padėti nurimti, sustiprinti vidinį žinojimą, labiau pasitikėti savo kaip mamos ar tėčio sprendimais, galiausiai – išbūti su savo paties jausmais, juos normalizuoti, suprasti, kas yra normalu vaiko elgesyje, reakcijose, o kur reikėtų ieškoti specialisto pagalbos.

Į šį 6 susitikimų ciklą, psichologė Ieva Šuipė ir sudėjo tai, kas dažniausiai kelia klausimų, pasimetimo, neaiškumų tėvams.

Mokymų programoje bus nagrinėjamos šios temos:
● 1 dalis. Tėvų jausmai: kaip išlikti ramiems, nešaukti, negrasinti? (11 05)
● 2 dalis. Vaiko poreikiai ir saugaus ryšio su vaiku kūrimas (11 12)
● 3 dalis. Vaiko jausmų pasaulis ir netinkamas elgesys (11 19)
● 4 dalis. Vaiko savivertė ir pasitikėjimas savimi (11 26)
● 5 dalis. Vaikai ir ekranai: leisti ar drausti? (12 03)
● 6 dalis. Klausimų-atsakymų sesija (12 10)

Lektorė remiasi mokslinėmis žiniomis, savo kaip psichologės patirtimi dirbant su vaikais, paaugliais ir tėvais, taip pat auginant savo vaikus. Pateikia ne tik teoriją, bet ir realius pavyzdžius, situacijas, kylančias tarp tėvų ir vaikų, dalinasi, kaip patarimus pritaikyti praktiškai. O svarbiausia – kviečia tėvus pačius domėtis, smalsauti, bandyti suprasti savo vaiko vidinį pasaulį – kokie jausmai, poreikiai, mintys sukelia vienokį ar kitokį vaiko elgesį ar reakcijas, ir suprasti, kaip jam padėti.

Vaikams nereikia tobulų, niekada neklystančių tėvų. Jiems reikia mylinčių tėvų, kurie savo pavyzdžiu moko, kaip priimti ir mylėti save netobulą.

Kodėl verta dalyvauti?

Auginantys vaikus dažnai užduoda sau klausimą: „Ar esu pakankamai gera mama ar tėtis?”. Būdami žmonėmis visi kartais pavargstame, turime daugybę atsakomybių, rūpesčių, todėl ne visada pavyksta į situacijas su vaikais reaguoti taip, kaip norėtume. Vėliau dažnai patiems kyla daug pykčio, nerimo, bejėgystės, kaltės.

Būna, kai nesusitvarkome su netinkamu, sudėtingu, keistu vaiko elgesiu ar reakcijomis, taip pat ieškome patarimų, kaip užauginti sveiką, dorą žmogų ir taip pat ieškančių būdų, kaip sau palengvinti tėvystę.

Šioje mokymų programoje ne tik dalinamės vertinga, mokslu grįsta informacija apie tokias temas kaip vaiko emocijos ir elgesys, ryšio kūrimas, vaiko poreikiai, savivertė ir pasitikėjimas savimi bei ekranų įtaka, bet taip pat daug dėmesio skiriame pačių tėvų būsenų normalizavimui, atjautai ir pagalbai sau.

Viską, ką vertėtų žinoti ne tobuliems, o pakankamai geriems tėvams, sudėjome į šį 6 susitikimų ciklą „Netobulų tėvų akademija”. Tikėtina, kad jį išklausę ir pritaikę žinias praktikoje tapsite geresniais tėvais ir ramesniais žmonėmis.

Kam tinka šie mokymai?

Tėvams, ugdytojams, globėjams, auginantiems vaiką/-us nuo kūdikystės iki maždaug 10 metų;
Tėvams, norintiems auginti žmogų, kuris jaučiasi pakankamas toks, koks yra, emociškai sveiką, pasitikintį savimi ir pasauliu, gebantį kurti konstruktyvius santykius su kitais;
Tėvams, kurie yra sutrikę ir nežino, kaip reaguoti į vaiko pyktį, verkimą, agresiją – nes gal per daug išlepinsi, jeigu būsi šiltas ir jautrus;
Tiems, kurie ieško, kaip padėti vaikams susigaudyti savo jausmuose ir mokytis juos išreikšti tinkamais būdais;
Tėvams, pavargusiems nuo sau išsikeltų lūkesčių būti tobuliems ir visada į viską reaguoti tinkamai;
Norintiems kurti šiltesnį, tvirtesnį ryšį su savo vaikais, kuris tęstųsi ir užaugus;
Ieškantiems būdų, kaip suvaldyti vaikų įsitraukimą į ekranų pasaulį ir atrasti tinkamą pusiausvyrą tarp draudimo ir leidimo;
Norintiems gyvai užduoti klausimus ar pasidalinti savo situacija su lektore klausimų-atsakymų sesijos metu.

MOKYMŲ PROGRAMOS TURINYS:

1 SUSITIKIMAS - TĖVŲ JAUSMAI: KAIP IŠLIKTI RAMIEMS? (2024 m. lapkričio 5 d., antradienį, 18:30-20:30)

● Pyktis, bejėgystė, nerimas ir kiti jausmai tėvystėje: kodėl jie kyla, kaip galime sau padėti ir kodėl vaikams tėvų emocijų reguliacija tokia svarbi?
● Kaip mamai ir tėčiui išbūti ramiems su vaikais?
● Normalu, kad ne visada pavyksta ir ką galime padaryti tuomet? Atitaisymo galia.
● Kas gali padėti nepratrūkti, net jeigu vaikai neklauso, o man buvo sunki diena?
● Kaip tėvų ramybė padeda geriau pamatyti vaiko vidinį pasaulį: jo jausmus ir poreikius?

2 SUSITIKIMAS - VAIKO POREIKIAI IR SAUGAUS RYŠIO SU VAIKU KŪRIMAS (2024 m. lapkričio 12 d., antradienį, 18:30-20:30)

● Saugus ryšys su tėvais: kaip jis formuojasi ir kodėl yra toks svarbus tolesniam vaiko gyvenimui?
● Kokie yra vaiko emociniai poreikiai ir kaip juos atliepti?
● Ryšys prieš taisymą: kaip saugus ryšys su tėvais gali sumažinti vaiko netinkamo elgesio pasireiškimą?
● Kaip galime stiprinti ryšį su vaiku?

3 SUSITIKIMAS - VAIKO JAUSMŲ PASAULIS IR NETINKAMAS ELGESYS (2024 m. lapkričio 19 d., antradienį, 18:30-20:30)

● Kaip vaikai išmoksta emocijų reguliacijos (valdyti savo elgesį, kurį sukelia jausmai)?
● Kaip reaguoti į vaiko pyktį, verkimą, nerimą ir kitus stiprius jausmus?
● Iš kur kyla vaiko agresija ir ką daryti, kai vaikas mušasi ar kitais netinkamais būdais išreiškia savo jausmus?
● Kaip nustatyti ribas ir taisyti vaiko netinkamą elgesį be bausmių ir grasinimų?

4 SUSITIKIMAS - VAIKO SAVIVERTĖ IR PASITIKĖJIMAS SAVIMI (2024 m. lapkričio 26 d., antradienį, 18:30-20:30)

● Adekvačią savivertę turintis vaikas. Koks jis?
● Kaip formuojasi vaiko savivertė?
● Adekvačios savivertės svarba.
● Kaip galime sustiprinti vaiko savivertę?
● Kaip ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi?

5 SUSITIKIMAS – VAIKAI IR EKRANAI: LEISTI AR DRAUSTI? (2024 m. gruodžio 3 d., antradienį, 18:30-20:30)

● Leisti ar drausti?
● Kokios yra saugios ribos priklausomai nuo vaiko amžiaus?
● Kokie pavojai slypi, kai ekranų naudojama per daug?
● Kokie vaiko poreikiai skatina vaiką įnikti į ekranų pasaulį?
● Kaip nustatyti ribas?

6 SUSITIKIMAS - KLAUSIMŲ ATSAKYMŲ SESIJA (2024 m. gruodžio 10 d., antradienį, 18:30-20:30).

Galėsite užduoti savo klausimus iš anksto arba tiesiogiai susitikimo metu.

Žiūrėti live pokalbį su lektore

Apie lektorę:

Ieva Šuipė - vaikų ir paauglių psichologė, psichoterapeutė kandidatė, organizacijos „Savanoriai vaikams“ vadovė ir 3 vaikų mama.

„Teikiu psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams, konsultuoju tėvus, jau 10 metų vedu tėvų grupes ir mokymus tėvams pozityvios tėvystės temomis.

Mintis vesti mokymus tėvams ir rašyti straipsnius tėvystės tema kilo tada, kai pati tapau mama. Gimus pirmajai dukrai, prasidėjo didžioji mano gyvenimo mokykla. Aiškiai supratau, kaip svarbu tėvams domėtis, būti sąmoningiems, gydyti savo vaikystės žaizdas, atrasti teisingą ir tikrai naudingą informaciją tarp begalės patarimų, kaip nepasimesti, kaip leisti sau pasitikėti savo širdies balsu.“

„Mane pačią prieš kurį laiką, labai įkvėpė šie žodžiai: viena karta giliai mylinčių tėvų gali pakeisti ateinančios kartos smegenų raidą, o su tuo - ir pasaulį (Charles Raison), kitaip tariant - mūsų, šiuolaikinių tėvų sąmoningumas ir darbas su savimi, sveikesnio ir saugesnio ryšio su savo vaikais kūrimas, turės teigiamą poveikį ne tik mūsų vaikams, bet bus perduotas ir mūsų anūkams bei proanūkiams.”

„Esant tėvais ir norint kažką keisti savo tėvystėje ne visada užtenka kažko pasimokyti ar paskaityti, gali reikėti ir ilgesnio kelio sąmoningumo link, specialistų pagalbos, tačiau tam tikrų dalykų žinojimas dažnai palengvina kasdienybę, suteikia aiškesnę kryptį ir suteikia motyvacijos daugiau pasidomėti, pasigilinti.“

„Supratau, kad kai vaikas blogai elgiasi, tai ne todėl, kad nori mane panervinti, o kad tai yra vaiko pagalbos šauksmas, kad kažkokie svarbūs poreikiai nepatenkinti. Pamačiau situaciją visiškai nauju kampu. Ačiū Jums, Ieva!“

Vaida
„Svarbiausias dalykas, kurį išsinešu, supratimą, kad išbuvimas kartu su vaiku jo krizinėje būsenoje, be moralizuojančių pasakymų tikrai padeda. Tik reikia stipriau tą išmokti, atsikratyti to noro ką nors daugiau pasakyti.“

Jurgita
„Atradau daug padarytų klaidų auklėjant vaikus ir atliepiant jų poreikius. Suteikė motyvacijos keisti santykį su vaikais, atkurti ryšį, nes mokymuose išgirdau bazinius dalykus ko reikia vaikams, kad jie jaustusi gerai ir elgtusi tinkamai. Labai gera klausyti lektorės, labai maloni ir šilta asmenybė, tikrai lengvai susiklausė.”

Vaiva
„Labai labai geri kursai! Svarbiausia žinutė, kurią išsinešiau, kad vaikui reikia ribų, bet meilės ir šilumos negali būti per daug! Ir kad kaip besielgtų, visada reikia palaikymo. O aš bijojau, kad perlepinsiu savo dukrą, jeigu girsiu, glausiu... Nes ir mane taip augino . Kaip gaila, kad tais laikais tėvai neturėjo galimybės gauti tokios informacijos...“

Silvija
„Labai geri mokymai! Labiausiai patiko apie emocijų supratimą ir įvardinimą.”

Viktorija
„Labai išsamūs, didelės apimties mokymai, labai nuosekliai ir detaliai atskleidžiama tema. Pirmoje dalyje pagrinde kalbama apie vaiko jausmus, antroje - kaip taisyti netinkamą elgesį. Labai rekomenduoju visiems tėvams, nes kalbama apie situacijas, su kuriomis susiduria visos šeimos”.

Gabrielė
„Labai geri mokymai! Man buvo svarbu išgirsti, kad klysti ar nemokėti elgtis su vaiku tam tikrose situacijose yra normalu."

Evelina
„Labiausiai patiko malonus tonas kalbėtojos, suprantamas turinys, praktinių situacijų aptarimas.„

Eglė
„Labai geri, išsamūs 2-jų dalių mokymai. Rekomenduočiau žmonėms, kuriems įdomūs vaiko auklėjimo ypatumai. Daug ką atpažinau ir iš savo pačios vaikystės, bei pamačiau, kur kartojau savo tėvų klaidas”.

Inga
„Ačiū, naudingi mokymai.“

Alma
„Mokymai puikūs, lektorė - savo srities profesionalė! Gavau naudingų kasdienybės pavyzdžių, praktikų.“

Aurelija
„Mokymai puikūs, sužinojau daugiau informacijos apie savivertės rūšis.“

Dovilė
Prenumeruokite

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume geriausią patirtį mūsų svetainėje. Sužinokite daugiau

Sutinku su visais slapukais Sutinku su visais slapukais