Stebuklingos piliulės, recepto tėvystėje, deja, nėra. Tačiau yra žinios, kurios gali padėti nurimti, sustiprinti vidinį žinojimą, labiau pasitikėti savo kaip mamos ar tėčio sprendimais, galiausiai – išbūti su savo paties jausmais, juos normalizuoti, suprasti, kas yra normalu vaiko elgesyje, reakcijose, o kur reikėtų ieškoti specialisto pagalbos.
Į šį 6 susitikimų ciklą, psichologė Ieva Šuipė ir sudėjo tai, kas dažniausiai kelia klausimų, pasimetimo, neaiškumų tėvams.
Mokymų programoje bus nagrinėjamos šios temos:
● 1 dalis. Tėvų jausmai: kaip išlikti ramiems, nešaukti, negrasinti? (11 05)
● 2 dalis. Vaiko poreikiai ir saugaus ryšio su vaiku kūrimas (11 12)
● 3 dalis. Vaiko jausmų pasaulis ir netinkamas elgesys (11 19)
● 4 dalis. Vaiko savivertė ir pasitikėjimas savimi (11 26)
● 5 dalis. Vaikai ir ekranai: leisti ar drausti? (12 03)
● 6 dalis. Klausimų-atsakymų sesija (12 10)
Lektorė remiasi mokslinėmis žiniomis, savo kaip psichologės patirtimi dirbant su vaikais, paaugliais ir tėvais, taip pat auginant savo vaikus. Pateikia ne tik teoriją, bet ir realius pavyzdžius, situacijas, kylančias tarp tėvų ir vaikų, dalinasi, kaip patarimus pritaikyti praktiškai. O svarbiausia – kviečia tėvus pačius domėtis, smalsauti, bandyti suprasti savo vaiko vidinį pasaulį – kokie jausmai, poreikiai, mintys sukelia vienokį ar kitokį vaiko elgesį ar reakcijas, ir suprasti, kaip jam padėti.
Vaikams nereikia tobulų, niekada neklystančių tėvų. Jiems reikia mylinčių tėvų, kurie savo pavyzdžiu moko, kaip priimti ir mylėti save netobulą.
Būna, kai nesusitvarkome su netinkamu, sudėtingu, keistu vaiko elgesiu ar reakcijomis, taip pat ieškome patarimų, kaip užauginti sveiką, dorą žmogų ir taip pat ieškančių būdų, kaip sau palengvinti tėvystę.
Šioje mokymų programoje ne tik dalinamės vertinga, mokslu grįsta informacija apie tokias temas kaip vaiko emocijos ir elgesys, ryšio kūrimas, vaiko poreikiai, savivertė ir pasitikėjimas savimi bei ekranų įtaka, bet taip pat daug dėmesio skiriame pačių tėvų būsenų normalizavimui, atjautai ir pagalbai sau.
Viską, ką vertėtų žinoti ne tobuliems, o pakankamai geriems tėvams, sudėjome į šį 6 susitikimų ciklą „Netobulų tėvų akademija”. Tikėtina, kad jį išklausę ir pritaikę žinias praktikoje tapsite geresniais tėvais ir ramesniais žmonėmis.
„Teikiu psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams, konsultuoju tėvus, jau 10 metų vedu tėvų grupes ir mokymus tėvams pozityvios tėvystės temomis.
Mintis vesti mokymus tėvams ir rašyti straipsnius tėvystės tema kilo tada, kai pati tapau mama. Gimus pirmajai dukrai, prasidėjo didžioji mano gyvenimo mokykla. Aiškiai supratau, kaip svarbu tėvams domėtis, būti sąmoningiems, gydyti savo vaikystės žaizdas, atrasti teisingą ir tikrai naudingą informaciją tarp begalės patarimų, kaip nepasimesti, kaip leisti sau pasitikėti savo širdies balsu.“
„Mane pačią prieš kurį laiką, labai įkvėpė šie žodžiai: viena karta giliai mylinčių tėvų gali pakeisti ateinančios kartos smegenų raidą, o su tuo - ir pasaulį (Charles Raison), kitaip tariant - mūsų, šiuolaikinių tėvų sąmoningumas ir darbas su savimi, sveikesnio ir saugesnio ryšio su savo vaikais kūrimas, turės teigiamą poveikį ne tik mūsų vaikams, bet bus perduotas ir mūsų anūkams bei proanūkiams.”
„Esant tėvais ir norint kažką keisti savo tėvystėje ne visada užtenka kažko pasimokyti ar paskaityti, gali reikėti ir ilgesnio kelio sąmoningumo link, specialistų pagalbos, tačiau tam tikrų dalykų žinojimas dažnai palengvina kasdienybę, suteikia aiškesnę kryptį ir suteikia motyvacijos daugiau pasidomėti, pasigilinti.“